Športoviská
 
Športoviská ŠPORTY

ŠPORTY

Šport je akákoľkev súťažná fyzická aktivita, ktorej cieľom je využiť alebo zlepšiť fyzické schopnosti a zručnosti a poskytnúť zábavu zúčastneným a divákom.

 
Zoradenie 
1 2 1-20 z 30
 
Krasokorčuľovanie
Krasokorčuľovanie je technicky náročný a krásny zimný šport, s krúžením po ľade, so skokmi, piruetami a špirálami.
 
 
Ľadový hokej
Ľadový hokej, alebo jednoducho iba hokej, ako ho poznajú v Spojených štátoch amerických a v Kanade, je rýchly, akčný šport na ľade.
 
 
Plávanie
Nehľadiac na vzdialenosť - dĺžka súťaží sa pohybuje od 25m do 1500m – cieľom každých plaveckých pretekov je preplávať trať v čo najkratšom čase.
 
 
Zjazdové lyžovanie
Zjazdové lyžovanie je radostný šport. Opojenie z rýchlosti a lyžiarskeho majstrovstva.
 
 
Basketbal
Basketbal je neobyčajne technický loptový šport s rýchlymi a meniacimi sa akciami. Piati hráči v dvoch tímoch sa snažia, neustále zvyšovať počet bodov, skórovaním do koša na protiľahlej strane.
 
 
Streľba
Športová streľba je disciplína, pri ktorej strelci zasahujú cieľ použitím krátkych strelných zbraní (revolvery, pištole, predovky) alebo dlhých strelných zbraní (brokovnice, guľovnice, vzduchové pušky).
 
 
Bowling
Celým názvom desaťkolkový bowling je pravdepodobne po futbale na druhom mieste v popularite počtu účastníkov, ktorí sa mu venujú.
 
 
Kolky
Kolkári alebo kolkárske tímy sa usilujú guľou zraziť zostavu deviatich kolkov na konci dráhy. Hráč/tím, ktorý zhodí viac kolkov, je víťaz súboja.
 
 
Volejbal
Volejbal patrí k športom, ktoré treba hrať s veľkou energiou. Ide o hru, kde proti sebe stoja dva tímy so šiestimi hráčmi.
 
 
Tenis
Tenis je loptová hra pre 2 (dvojhra) alebo 4 hráčov (štvorhra). Na kurte rozdelenom sieťou uprostred stoja proti sebe súperi a pokúšajú sa odraziť loptičku raketou tak, aby ju súper...
 
 
Bejzbal
O bejzbale sa často hovorí, že je to typický americký šport. V tejto bojovnej loptovej hre hrajú proti sebe dva tímy s deviatimi hráčmi.
 
 
Bedminton
Bedminton je šport s dvojhrami a štvorhrami. Hráči získavajú body zásahom kužeľovitého košíka ponad vysokú sieť tak, že spadne na zem ešte pred tým, ako ho súper stačí vrátiť.
 
 
Jazdectvo
Konské dostihy zvyčajne pozostávajú zo šiestich pretekov na rôzne vzdialenosti. V lete sú mítingy na hladkej dráhe, v zime sa usporadúvajú v niektorých krajinách  halové skokanské súťaže.
 
 
Kanoistika
Od adrenalínom naplneného vzrušenia, ktoré ponúka vodný slalom, až po rýchlosť, pri ktorej idú prasknúť pľúca v rýchlostnej kanoistike, také sú kajakárske disciplíny kanoistiky.
 
 
Futbal
Krása a popularita futbalu (po anglicky soccer), ktorý poznajú na celom svete, je v jeho jednoduchosti. Dva tímy zložené z jedenástich hráčov sa usilujú kopnúť loptu do súperovej bránky.
 
 
Motokáry
V motokárových pretekoch (karting) jazdci krúžia po okruhu a bojujú medzi sebou s úmyslom byť prvý v cieli.
 
 
Plážový volejbal
Plážový volejbal je veľmi podobný šestkovému volejbalu. Táto verzia hry sa hrá na piesku, na trochu menšom ihrisku, a tím tvoria iba dvaja hráči.
 
 
Stolný tenis
Stolný tenis, známy aj ako pingpong, je rýchla a fyzicky vyčerpávajúca raketová hra.
 
 
Beh na lyžiach
Beh na lyžiach je pravdepodobne najvyčerpávajúcejšia disciplína v zimných športoch. Súťažné bežecké lyžovanie sa rozdeľuje na klasický štýl a voľný štýl.
 
 
Bojové umenie
Napriek tomu, že jednotlivé federácie majú odlišné pravidlá existujú v podstate tri typy súťaží: prerážacie techniky, simulovaný boj proti jednému alebo viacerým imaginárnym útočníkom a zápas.
 
1-20 z 30 1 2 Počet na stránku:
 

Šport v meste

Najobľúbenejšie športy

sporty Prinášame vám pravidlá, zaujímavé informácie a historické fakty o individuálnych a kolektívnych športoch, ktoré sú u nás najviac rozšírené.
>> Viac o najpopulárnejších športoch

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Pravidlá | Otázky a odpovede | Kontakt