Športoviská
 
Športoviská ŠPORTY Kolektívne športy

ŠPORTY - Kolektívne športy

Pri kolektívnych športoch hrá za jednu stranu alebo družstvo viac ako jeden hráč, pričom sa snažia dosiahnuť spoločný cieľ.

 
Zoradenie 
1-9 z 9
 
Ľadový hokej
Ľadový hokej, alebo jednoducho iba hokej, ako ho poznajú v Spojených štátoch amerických a v Kanade, je rýchly, akčný šport na ľade.
 
 
Basketbal
Basketbal je neobyčajne technický loptový šport s rýchlymi a meniacimi sa akciami. Piati hráči v dvoch tímoch sa snažia, neustále zvyšovať počet bodov, skórovaním do koša na protiľahlej strane.
 
 
Volejbal
Volejbal patrí k športom, ktoré treba hrať s veľkou energiou. Ide o hru, kde proti sebe stoja dva tímy so šiestimi hráčmi.
 
 
Bejzbal
O bejzbale sa často hovorí, že je to typický americký šport. V tejto bojovnej loptovej hre hrajú proti sebe dva tímy s deviatimi hráčmi.
 
 
Futbal
Krása a popularita futbalu (po anglicky soccer), ktorý poznajú na celom svete, je v jeho jednoduchosti. Dva tímy zložené z jedenástich hráčov sa usilujú kopnúť loptu do súperovej bránky.
 
 
Plážový volejbal
Plážový volejbal je veľmi podobný šestkovému volejbalu. Táto verzia hry sa hrá na piesku, na trochu menšom ihrisku, a tím tvoria iba dvaja hráči.
 
 
Hádzaná
Hádzaná je rýchly a niekedy búrlivý kontaktný šport pre mužov i ženy, v ktorom dva tímy po sedem hráčov odrážajú a prihrávajú loptu k súperovej bránke.
 
 
Florbal
Florbal sa podobá na ľadový hokej bez korčulí alebo na pozemný hokej
 
 
Lakros
Lakros je tímová hra, hraná na trávnatom alebo umelom povrchu.
 
1-9 z 9 Počet na stránku:
 

Šport v meste

Najobľúbenejšie športy

sporty Prinášame vám pravidlá, zaujímavé informácie a historické fakty o individuálnych a kolektívnych športoch, ktoré sú u nás najviac rozšírené.
>> Viac o najpopulárnejších športoch

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Pravidlá | Otázky a odpovede | Kontakt