Športoviská
 
Športoviská ŠPORTY Individuálne športy

ŠPORTY - Individuálne športy

Pri individuálnych športoch súťažia proti sebe súperi, pričom každý hrá za seba.

 
Zoradenie 
1 2 1-20 z 21
 
Krasokorčuľovanie
Krasokorčuľovanie je technicky náročný a krásny zimný šport, s krúžením po ľade, so skokmi, piruetami a špirálami.
 
 
Plávanie
Nehľadiac na vzdialenosť - dĺžka súťaží sa pohybuje od 25m do 1500m – cieľom každých plaveckých pretekov je preplávať trať v čo najkratšom čase.
 
 
Zjazdové lyžovanie
Zjazdové lyžovanie je radostný šport. Opojenie z rýchlosti a lyžiarskeho majstrovstva.
 
 
Streľba
Športová streľba je disciplína, pri ktorej strelci zasahujú cieľ použitím krátkych strelných zbraní (revolvery, pištole, predovky) alebo dlhých strelných zbraní (brokovnice, guľovnice, vzduchové pušky).
 
 
Bowling
Celým názvom desaťkolkový bowling je pravdepodobne po futbale na druhom mieste v popularite počtu účastníkov, ktorí sa mu venujú.
 
 
Kolky
Kolkári alebo kolkárske tímy sa usilujú guľou zraziť zostavu deviatich kolkov na konci dráhy. Hráč/tím, ktorý zhodí viac kolkov, je víťaz súboja.
 
 
Tenis
Tenis je loptová hra pre 2 (dvojhra) alebo 4 hráčov (štvorhra). Na kurte rozdelenom sieťou uprostred stoja proti sebe súperi a pokúšajú sa odraziť loptičku raketou tak, aby ju súper...
 
 
Bedminton
Bedminton je šport s dvojhrami a štvorhrami. Hráči získavajú body zásahom kužeľovitého košíka ponad vysokú sieť tak, že spadne na zem ešte pred tým, ako ho súper stačí vrátiť.
 
 
Jazdectvo
Konské dostihy zvyčajne pozostávajú zo šiestich pretekov na rôzne vzdialenosti. V lete sú mítingy na hladkej dráhe, v zime sa usporadúvajú v niektorých krajinách  halové skokanské súťaže.
 
 
Kanoistika
Od adrenalínom naplneného vzrušenia, ktoré ponúka vodný slalom, až po rýchlosť, pri ktorej idú prasknúť pľúca v rýchlostnej kanoistike, také sú kajakárske disciplíny kanoistiky.
 
 
Motokáry
V motokárových pretekoch (karting) jazdci krúžia po okruhu a bojujú medzi sebou s úmyslom byť prvý v cieli.
 
 
Stolný tenis
Stolný tenis, známy aj ako pingpong, je rýchla a fyzicky vyčerpávajúca raketová hra.
 
 
Beh na lyžiach
Beh na lyžiach je pravdepodobne najvyčerpávajúcejšia disciplína v zimných športoch. Súťažné bežecké lyžovanie sa rozdeľuje na klasický štýl a voľný štýl.
 
 
Bojové umenie
Napriek tomu, že jednotlivé federácie majú odlišné pravidlá existujú v podstate tri typy súťaží: prerážacie techniky, simulovaný boj proti jednému alebo viacerým imaginárnym útočníkom a zápas.
 
 
Golf
Golf je individuálny šport, v ktorom golfisti triafajú loptičku  kovovou palicou po ihrisku s deviatimi alebo obvykle osemnástimi jamkami a usilujú sa dosiahnuť čo najmenší počet úderov.
 
 
Squash
Squash je spravidla hra pre dvoch hráčov, aj keď súboje štvorhier sa konajú na väčšom dvorci. Zápasy sa hrajú na dva víťazné sety, na medzinárodnej úrovni na tri.
 
 
Atletika
Atletika pozostáva z troch typov disciplín: dráhových (beh, chôdza), technických (skoky, hody) a kombinovaných (päťboj).
 
 
Lukostreľba
Súčasná lukostreľba sa veľmi vzdialila od pôvodných loveckých a bojových koreňov. Ako moderný šport zapája dvoch alebo viacerých lukostrelcov, ktorí súťažia medzi sebou, aby po zásahu terča, zvyčajne okrúhleho, ale...
 
 
Cestná cyklistika
Cestná cyklistika je jeden z najtvrdších športov. Vo veľkých etapových pretekoch, ako je napríklad svetoznáma Tour de France, špičkoví pretekári idú vo vytrvalosti až na doraz svojich fyzických limitov, keď...
 
 
Biliard
Palicou nazývanou tágo musí hráč udrieť do gule tak, aby sa dotkla ostatných gúľ na stole. Podľa verzie hry musí táto guľa skončiť v niektorej z dier umiestnených v rôznych...
 
1-20 z 21 1 2 Počet na stránku:
 

Šport v meste

Najobľúbenejšie športy

sporty Prinášame vám pravidlá, zaujímavé informácie a historické fakty o individuálnych a kolektívnych športoch, ktoré sú u nás najviac rozšírené.
>> Viac o najpopulárnejších športoch

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Pravidlá | Otázky a odpovede | Kontakt